Rodinné vinařství


VINAŘSTVÍ DOMAINE DURIEU

Vinařství Durieu bylo založeno v 70. letech minulého století, kdy jeho zakladatel Paul Durieu, bývalý starosta Chateauneuf du Pape, současný prezident parlamentárního výboru pro vinařství v Národním shromáždění a prezident starostů Francie, navázal na rodinnou tradici a založil vlastní vinařství nesoucí jeho jméno.

Srdcem samotného vinařství jsou kvalitní rodinné vinice, táhnoucí se od oblasti Côtes du Ventoux přes Côtes du Rhône, Côtes du Rhône Villages Plan de Dieu, až k samotné Chateauneuf du Pape. Díky rozdílným skladbám torroir jednotlivých oblastí a pěstovaným odrůdám tak vinařství nabízí svým klientům ucelenou nabídku produktů.

Rozlehlé vinice, z nichž některé pamatují první světovou válku, umožňují vinařství produkovat pro tuto oblast neobyčejně kvalitní a typická vína. Sídlem vinařství je tradiční historický sklep z roku 1615 ležící v centru vesnice Chateauneuf du Pape. Vína Chateauneuf du Pape podtrhují charakter typických vín této oblasti, ale i každého ročníku. Složení z odrůd GrenacheSyrahMourvedre a Cinsault nabízí vínu svěží ovocné tóny, přispívající k příznačnému šarmu každého ročníku.

Cuvée Lucile Avril, pocházející taktéž z oblasti Chateauneuf du Pape, je kutečnou perlou. Hrozny odrůdy Grenache jsou ručně sklízeny na 90ti leté vinici, jedné z nejlepších parcel celé vesnice. Dalšími odrůdami využívanými k výrobě tohoto cuvée jsou Mourvédre a Syrah. Tato kombinace, kvalita a kamenitý terroir pak vínu dodávají na šíři, tříslovinové struktuře a neobyčejné síle, což podporuje příjemnou intenzivní délku chuti v ústech. Několik let zrání mu umožní získat ještě více na své kulatosti a dá vyniknout jeho jedinečné hloubce. 

Dle hodnocení PARKERa dosahují vína každoročně vyjímečné hodnocení až 95 bodů ze 100 možných.

Naši kompletní nabídku najdete na tomto odkaze.

Domaine_durieu_k_textu_rodinne_vinarstvi      Domaine_durieu_sklep


Stručná historie Chateauneuf du Pape

Vesnice Chateauneuf du Pape je malá, ale současně jedna z nejslavnějších francouzských vinařských lokalit, která od počátku 14. století dosahuje historicky největšího věhlasu. V té době se avignonští papeži rozhodli vybudovat nový zámek (châteauneuf) a založit vinice, které produkují nejlepší vína z celé oblasti Côtes du Rhône. Vesnice však byla svými víny vyhlášená již před příchodem papežů. Dodnes je spojována nejen s Římany, Fridrichem II Barbarossou, ale i templářskými rytíři, kteří zde během 12. století pobývali a vinice vysazovali. Území je věhlasné zejména díky kamenité půdě, ze které v noci vyzařuje teplo akumulované po celý den. Hrozny třinácti zde pěstovaných odrůd díky tomu dosahují pro tuto oblast typicky vysoké cukernatosti.

chateauneuf-du-pape 

 Mapa_oblasti_rodinne_vinarstvi