Champagne Chevalier Girot Grande Reserve 0,75l

 
Tip Doprava zdarma

Šampaňské Chevalier Girot Grande Réserve „Brut“ představuje cuvée z prvotřídních hroznů z upřednostňovaných částí vinic. Jemné bublinky, bohatá pěna, intenzivní chuť. Prodloužené zrání v lahvi podtrhuje ušlechtilost tohoto šampaňského a činí z něj ideálního partnera pro Vaše výjimečné okamžiky.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 1 399 Kč
Ušetříte 100 Kč (–7 %)
Cena 1 073,55 Kč bez DPH
1 299 Kč    
Kategorie Pravé Šampaňské
 

Šampaňské není z vinařství Domaine Durieu, ale od naši dobrých známých, rodinného vinařství Chevalier Girot. Vinařství leží v samotném srdci regionu Champagne, v údolí řeky Marne, Vallée de la Marne, nedaleko Épernay. Jeho vinice se rozkládají na pro Champagne typických křídových, lehce vápencových půdách, které vínu dodávají mnoho jeho fines. Chevalier Girot již po čtyři generace dbá na striktní dodržování tradičních šampaňských metod v souladu s Chartou kvality, Charte de Qualité. 

Vyrábí se z první šťávy sklizených hroznů tří typických šampaňských odrůd:

  • Pinot noir, přinášející váhu a bohatost
  • Chardonnay blanc, pro lehkost a eleganci
  • Meunier noir, dodávající ovocnou svěžest

Jemné bublinky, bohatá pěna, intenzivní chuť. Prodloužené zrání v lahvi pak již jen podtrhuje ušlechtilost tohoto šampaňského a činí z něj ideálního partnera pro Vaše výjimečné okamžiky.

Obecně k šumivým vínům Champagne:

Šampaňská vína vděčí za svůj věhlas zejména umění a kreativitě místních vinařů, kteří se byli schopni přizpůsobit nepříznivému podnebí zavedením dosud nevídaných metod a postupů. Hrozny jsou sklízeny ještě před dosažením plné zralosti a pochází ze tří povolených odrůd, z nichž jsou dvě červené, ačkoli většina šampaňských vín je bílá. Hned při lisování dochází k odstranění slupky, čímž vzniká bílé víno s velmi výraznou kyselinkou. Aby vinařství mohlo zachovat typický charakter svých vín, je prováděna tak zvaná asambláž co do odrůd i ročníků.
Cukr je do vína přidáván až později s úmyslem spustit druhotné, malolaktické, kvašení v lahvi, při kterém dochází k uvolnění oxidu uhličitého. Víno následně dozrává v lahvích dlouhé měsíce až roky společně s kvasinkami, „maturation sur lies“, čímž je dosaženo aromatických máslových tónů. O výsledné suchosti „Brut“ nebo naopak sladkosti „Demi-sec“ „Doux“ rozhoduje až poslední okamžik před zazátkováním, kdy je po odstřelení zmrzlého kalu do lahve přidán dosážní likér pro vytvoření konečné chuti.

champagne-map-wine-folly-min

Hmotnost 1.5 kg
Požadované vlastnosti Šampaňské
Druh vína šumivé víno a sekt
Přidat hodnocení
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AT Avatar autora | 6.10.2021
Koupila jsem jako dárek, zatím nemohu hodnotit.
5
BK Avatar autora | 27.5.2020
Koupil jsem, abych vyzkoušel. Chutná mně a celkově vyhovuje. Budu ho kupovat dále. Chválím obchod, který jedná vstřícně a ochotně.
5
AT Avatar autora | 27.11.2019
Koupila jsem jako dárek. Ohodnotím až po konzumaci.